Що дають розвиваючі іграшки?
В сучасному світі стали популярними екологічні і натуральні винаходу з дерева. І це стосується не тільки повсякденних речей. До дитячих іграшок – це теж дійшло. Спочатку це було не звично і не затребувана, адже в 21 столітті люди звикли до сучасних гаджетам, і відеоігор. Світ дерев'яних розвиваючих іграшок практично заполонив дитячі магазини. І враховуючи той факт, що повноцінний вибір іграшок для дітей лягає на плечі батьків, то до цього питання рекомендується поставитися з усією відповідальністю.
Позитивні сторони дерев'яних іграшок
Спочатку варто відзначити, що іграшки з дерева для дітей повністю нешкідливі, і навіть навпаки – корисні. Вони не мають на собі ніякої фарби, виготовлені тільки з натурального матеріалу і пахнуть лісом. На відміну від потужних центрів або іграшок, які працюють від харчування, тут не сяде батарея і не знадобиться підзарядка. Якщо пластмасові іграшки можна без праці розламати або розбити, то з деревом так не вийде. Навіть якщо малюк кине гру або наступить на неї, то від неї не відваляться деталі. Часто звичайні пластмасові іграшки не те що не залишаються іншим дітям, але і не виживають довгий час у свого першого власника.
Яку користь приносять іграшки для дітей?
- Нехитрий зовнішній вигляд розвиває мислення і фантазію дитини. Задіявши їх з іншими іграшками діти можуть вибудувати цілу казку.
- Вміння не тільки грати, але і діяти разом з іграшками заодно. Якщо розглядати «тарахтілки», то дитині навряд чи захочеться щось озвучувати, маючи вже певний звучання, а враховуючи той факт, що дитячі дерев'яні розвиваючі іграшки безшумні, малюки без праці самостійно озвучують і коментують всі дії.
- За допомогою таких ігор діти розвивають мислення, увагу, посидючість і вміння концентруватися.
- Розвинути дрібну моторику рук і пальців ніщо так сильно не допоможе, як кубики, лабіринти, шнурівки і конструктори з дрібних деталей.
- Для зовсім маленьких відмінно підійде пірамідка веселка, яка не тільки вчить розмірами, але і квітам. По суті, така невелика іграшка приносить набагато більше користі, ніж дорога лялька.
Вибір іграшок за віком
Щоб ігри принесли користь, слід уважно поставитися до їх підбору, і тут дуже важливо враховувати вік малюка.
Малюкам до одного року краще підібрати намисто, гризунки або брязкальця, які значно полегшать прорізування зубів і не дадуть занудьгувати. А за рахунок натурального матеріалу не принесуть шкоди здоров'ю малюка. Також буде непогано вибрати кубики, невеликі пірамідки і сортери для більшого розвитку.
Дітям від 1 року до 2 відмінно підійдуть піраміди, деталі яких не тільки різні по – розмірами, але і різнокольорові. Таким чином діти вчаться по – черзі одягати частинки і паралельно запам'ятовують кольору. Конячки – гойдалки – це ті іграшки, які з роками не тільки не втрачають продажу, але й привертають все більше уваги. Також принесуть чимало користі лабіринти і дерев'яні пазли.
Від двох до трьох років, коли у дітей вже трохи сформувалася дрібна моторика можна поговорити про мислення і логіку. Великі деталі з маленькими отворами і деталями. Для розвитку логіки відмінно підійде дерев'яний балансир, ксилофон і різного роду сортери.
А от вже для дітей від чотирьох до п'яти років в хід йдуть складні пазли і конструктори.
Пам'ятаєте! Будь-яка іграшка повинна бути розглянута разом з батьками. Адже тільки з допомогою дорослих діти ростуть і розвиваються повноцінно.